Buradasınız:

F.U.N Talks!

Şirket Çalışanlarına Wellness Etkinliği

Şirket çalışanlarınızı hem günümüzün popüler kültür konusu spor-sağlık alanında bilgilendirmek, hem de evde veya ofiste onları biraz hareketlendirerek keyifli bir zaman geçirmelerini sağlamaya ne dersiniz?

Yapılan bir çok araştırma, uzun süredir devam eden kısıtlamalar ve çalışma düzenlerinin değişmesi sebebi ile şirket çalışanlarının motivasyonlarının ve iş performanslarının bu durumdan olumsuz etkilendiklerini gösteriyor. “F.U.N TALKS” un çalışanlarınızın motivasyonunu artırırken performanslarını da yukarı çekeceğine şüphemiz yok!

Not: Pandemi nedeniyle etkinliğimiz “ZOOM’”üzerinden de gerçekleşebilmektedir.

Konuşmacı: Dr. Nahit Baylan

Konuşmanin i̇çeri̇ği̇

Fit Olmak Nedir?

Fit miyim?

Fit olmanın iş performansına etkileri

Egzersiz yapmanın zihinsel, sosyal ve fiziksel etkileri

Uygun Antrenman Nedir?

Nereden başlamalıyım?

Benim için uygun antrenman nedir?

Kolay uygulanabilir antrenman önerileri

Nasıl Besleneceğim?

Diyetler ne kadar başarılı?

Neden kilo alıyorum?

Creeping Obesity

Ana besin kaynakları

Ye, hisset, bedenini dinle (Mindful Eating)

Ofiste

Ofiste F.U.N Talks! etkinlikleri ile gününün önemli bir süresini çalışarak geçiren sizler için düzenli egzersiz yapmanın önemini, kişisel ve çalışma hayatına etkilerini daha geniş bir perspektiften ele alıyor, ofis egzersiz uygulamaları ile de biraz hareketleniyoruz!

Bireysel anlamda iş hayatına etkileri

Yüksek motivasyon. Verimlilik. İş performansında artış. Özgüven artışı

Kurumsal anlamda iş hayatına etkileri

İşten ayrılma oranlarında düşüş. Çalışan memnuniyetinde artış. Avrupa’da en fazla alınan sağlık izni olan kas-iskelet hastalıklarına bağlı izinlerde azalış. Sigorta primlerinde düşüş.

Indooors & Outdoors

Referanslarımız

Yararlanabi̇leceği̇ni̇z di̇ğer hi̇zmetleri̇mi̇z

3 dakikada kendini iyi hisset!

Bu eğitimde sandalye üzerinde esneme hareketleri, küçük ekipmanlar ile yapabileceğiniz, sadece 3 dakikada kan dolaşımınızı hızlandırmaya yönelik egzersizler gösterilir.

Doğru nefes teknikleri

Bu workshop kanın oksijenlenmesi, boyun ve omuz etrafındaki kasların gevşetilmesi ve doğru nefes teknikleri kullanılarak stresin azaltılmasına yönelik çalışmalar sunmaktadır.

Doğru postür

Konsantrasyon kaybı yaşamadan çalışabilmek için masa başında oturuş pozisyonu, ayakta duruş, vücut farkındalığı, bilgisayar kullanım şekilleri uygulamalı şekilde gösterilir.

Konuşmaci

Dr. Nahi̇t Baylan

Ni̇şantaşı Üni̇v. Öğreti̇m Üyesi̇, Hareket ve Antrenman Bi̇li̇mleri̇ Uzmanı

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olan Nahit Baylan, Spor Sağlık Bilimleri master programını tamamladıktan sonra doktorasını Hareket ve Antrenman Bilimleri üzerine yapmıştır. 2000 yılından bu yana Fitness ve Tenis alanında antrenör ve yönetici olarak çalışırken aynı zamanda 2008 yılında pilates ekipmanları üreten ve eğitmen yetiştirme programları düzenleyen Fitkon Pilates & Personal Training şirketini kurmuştur.

Akademisyenlik hayatına Nişantaşı Üniversitesi’nde Dr. Ögretim Üyesi olarak devam eden Nahit Baylan, dünyanın spor bilimleri ve kondisyonerlik alanında en saygın kuruluşlarından biri olan NSCA’in da Türkiye’deki birkaç kuvvet ve kondisyon antrenörlerinden biridir.