Atletik Çocuk Kulübü Nedir?

Atletik Çocuk Kulübü Nedir?

Atletik Çocuk Kulübü Nedir?

4-11 yaş arasındaki çocukların temel hareket ve atletik performans gelişimi için tasarlanmış, yaş gruplarına özel bilimsel egzersiz metotlarının kullanıldığı bir kulüptür. 

Ne yapıyoruz?

Spor Branşları İçin Altyapısı Güçlü Çocuklar Yetiştiriyoruz.

Yürüme, koşma, sıçrama, atma gibi temel beceri eğitimlerini almış çocukların gelecekte profesyonel sporcu olma şansı çok daha yüksektir! Atletik çocuk kulübünün hedefi temel hareket becerilerini geliştirerek ileride yapacakları sporlar için sağlam bir altyapı oluşturmaktır.

Sağlıklı, Motor Becerileri Gelişmiş, İletişim Kurabilen Çocukların Yetişmesine Katkı Sağlıyoruz.

Spor yapan, turnuva, kamp, kurslar vb. organizasyonlara katılan çocukların kendine güven duygusunun arttığı, iletişim becerilerinin geliştiği, sağlık sorunlarının azaldığı bilimsel çalışmalar ile ortaya konulmuştur. Fitkon Atletik Çocuk Kulübü içerisindeki programlar sayesinde özgüvenli sağlıklı bir çocukluk geçirmelerine katkı sağlıyoruz.

Nasıl yapıyoruz?

  • Yaş gruplarına uygun egzersiz metotları ve branş seçiyoruz. 
  • Çocukların temel becerilerini ölçen test bataryaları uyguluyoruz.
  • Yapısal özellikleri geliştirmek üzere postür (duruş) testleri yapıyoruz.
  • Eğitsel oyunlar ile eğlenerek motor becerilerini geliştiriyoruz.
  • Sonuçları değerlendirerek bireysel ve butik gruplar ile performans gelişimi sağlıyoruz.
  • Yetenek seçimi yaparak hangi çocukların hangi branşlarda daha başarılı olabilecekleri ile ilgili ailelere geri bildirimler veriyoruz.
1. Temel Jimnastik / 4-5 ve 6-7 Yaş
Yaş gruplarına uygun olarak temel ince ve kaba motor becerilerin geliştirildiği, temel cimnastik hareketlerinin öğretildiği gruplardır.
 
Sadece cimnastik yaptırmıyoruz! Gelecekte spordaki başarılarını etkileyecek sıçrama, düşme, koşma gibi özellikleri bilimsel tekniklerle öğretiyoruz.
2. Fit Grup / 8-9 Yaş
Bu grup temel hareket becerisi ve temel cimnastik hareketlerine ek olarak yaş grubunun anatomisine uygun kuvvet, denge, koordinasyon ve kondisyon antrenmanları içermektedir.
 
Çoçukların sağlıklı kas ve kemik gelişimleri otururken veya ayaktaki duruşları oldukça önemlidir. Fitkon Fit Grupta ayrıca vücut farkındalığı oluşturacak Çocuk Pilatesi ve postür(duruş) çalışmaları uyguluyoruz.
 
Yetenek seçimi test bataryaları uygulayarak hangi spor branşına yönlendirilmesi gerektiğini saptıyoruz.
3. Pro Grup / 10-11 Yaş
Fitkon Pro grupta temel motor becerilere ek olarak çeviklik, ileri denge ve koordinasyon, sprint koşu teknikleri gibi atletik beceriler geliştirilir.
 
Çocukların vücut kompozisyonlarının (yağ, kas vb.) sağlıklı gelişimini destekleyecek çalışmalar yapıyoruz.
Pro grubunda hedef sportif becerileri geliştirmek ve sağlıklı yaşam farkındalığının gelişmesine katkı sağlamaktır.

Önemli! Tüm yaş gruplarındaki programlar grupların özelliklerine göre şekillenir. Bütün gruplar için özelleştirme prensibi uyguluyor ve programları detaylandırırken grupların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz.

Ücretsiz Deneme Dersi İçin Formu Doldurunuz