Eğitimler

Tutkunu işe dönüştür

Fitness ve Pilates kariyer hedeflerinize ulaşmak için doğru eğitim sistemi ile başlamak önemli. Kurslarda öğretilen içerik kadar katılımcılara egzersiz alanında vizyon kazandırmayı ve bilimsel temelli eğitim sistemi oluşturmayı da önemsiyoruz.

Bunu sağlamak için anatomi, antrenman bilimleri, biyomekanik ve egzersiz alanında yapılan son araştırmalardan yararlanarak eğitmenler için en iyi eğitim sistemini geliştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Fitkon Academy 2010 yılından itibaren sertifika programları ve workshoplar yoluyla yüzlerce eğitmenin kariyerine katkıda bulunmuştur. Hedefimiz bilimi ön planda tutarak işinizi güvenle ve keyifle yapmanızı sağlayacak eğitim altyapınızı oluşturmaktır.

Neden Fitkon Academy?

1
Yüksek Standartlar

Fitkon Academy eğitim sistemi Üniversitelerde ders olarak okutulmaktadır. Kurucusu Dr. Nahit Baylan, PMA-CPT, CSCS, Türkiye’de Pilates alanında doktora yapmış tek master eğitmendir.

2
Güçlü Sertifika Kolay Kariyer

Fitkon Academy güçlü altyapısı ile sektörüne öncülük eder. Fitkon Academy sertifikalı eğitmenlerin spor merkezleri ve Pilates stüdyolarında kariyerlerine başlaması çok daha kolay.

3
Uluslarararası Kurumlarca Tanınan Eğitim Sistemi

Eğitimler American Council on Exercise tarafından kredilendirilir. Fitkon Academy’den aldığınız belgeler ile Uluslararası alanda çalışabilmenizi kolaylaştırır.

4
Kapsamlı Eğitim

Bilimsel temellerle yazılmış eğitim kitapları ve workshop manuelleri Türkçe olarak yazılmış en kapsamlı eğitim materyallerdir. Fitkon Academy Pilates, fonksiyonel antrenman, özel popülasyonda egzersiz gibi birçok alanda sertifika ve workshop düzenleyerek alt yapısı sağlam bir eğitmen olmanıza yardımcı olur.

5
Eğitim ve Ekipmanlarımız ile Kariyerinizi Planlıyoruz

Yüksek kalitedeki Pilates ekipmanları ile eğitim ve üretim yapan bir kurum olarak aldığınız ilk eğitimden stüdyo açmanıza kadar tüm süreçlerde yanınızdayız.

Egitim
Egitim
Egitim
Egitim
Egitim
Egitim
Egitim
Egitim

Nereden Başlamalıyım?

İyi bir eğitmenlik kariyeri için insan vücudunu tanımak ve antrenman prensiplerini anlamak önemli. İster Pilates ister Barfit veya Fonksiyonel Antrenman eğitmeni olun Fitkon Academy ‘Fonksiyonel Anatomi’ ile ‘Antrenman Bilgisi ve Prensipler’ kursları işinizi bilinçli ve keyifli bir şekilde yapmanızı sağlayacak altyapıyı oluşturacaktır.

FONKSİYONEL
ANATOMİ

 
Devam et
Nahit Baylan
Info
Anatomy
 

ANTRENMAN BİLGİSİ VE PRENSİPLER

 
Devam et

Kariyer Haritası

Dünya’da hızla gelişen egzersiz metodu Barfit; temel bale, pilates, fitness ve dansı birleştiren bir metottur. Tempolu ve dinamik çalışmayı sevenler için eğlenceli bir kardiyovasküler çalışma alternatifi sunar.

 

Fonksiyonel Antrenman normal popülasyonda günlük yaşam kalitesini artıran, sporcuların ise sportif performanslarını geliştiren antrenman metodolojisidir. Bu amaçlara erişebilmek için günümüzde klasik fitness ekipmanları yerine kettlebell, halat, sağlık topu, halat, sıçrama kutusu çalışmaları gibi vücut işlevini ve fitness seviyesini geliştirecek çalışmalar uygulanmaktadır.

Fitkon Academy Fonksiyonel Antrenman Eğitmenliği Programı insan vücudunu ve hareket sistemini derinlemesine anlayıp hareket geliştirmek üzerine dizayn edilmiştir. Bu kurs Pilates, Fitness, Konsiyoner eğitmenlerini bir üst seviyeye çıkaracak hareket sistemleri ve antrenman yöntemlerini içermektedir.

Fitkon Academy kursalarının yanında bir konunun özel olarak ele alınarak detaylı incelendiği, egzersiz örneklerinin sunulduğu genellikle 1 gün süren eğitimlerdir. Örnek: ‘Hamilelik ve Pilates’. Workshop sonunda katılım belgesi verilir.